مرور کتاب «بنویس تا اتفاق بیفتد»

بنویس تا اتفاق بیفتد

این مقاله را به اشتراک بگذارید:

«بنویس تا اتفاق بیفتد»

نوشتۀ هنریت کلاوسر

 

تاکنون کتاب‌های متعددی در زمینۀ مکتوب کردن اهداف و نحوۀ تحقق آن‌ها نوشته‌شده است. کتاب «بنویس تا اتفاق بیفتد»، همچنان که از نامش پیداست، قدرت مکتوب کردن خواسته‌ها و اهداف را تا چگونگی محقق شدن آن‌ها، به تصویر می‌کشد.

مؤلف این اثر، دکتر هنریت کلاوسر است که با بهره‌گیری از تجربیات عملی در تدریس و زندگی خصوصی خود، به‌گونه‌ای جذاب و مهیج به روایت داستان‌هایی از زندگی افراد معمولی می‌پردازد که توانسته‌اند با توسل به هنر نوشتن، اتفاقاتی شگرف بیافرینند.

مضمون کتاب، بیش از اینکه مربوط به چگونگی مکتوب کردن خواسته‌ها باشد، به چرایی تحقق اهداف، با توسل به قدرت نوشتن می‌پردازد.

پیشنهاداتی برای درست نوشتن در این کتاب بیان‌شده است که می‌تواند برای تمامی خوانندگان، کاربردی باشد. اهم محتوای کتاب عبارت است از:

نحوۀ ارتباط برقرار کردن با ضمیر ناخودآگاه، ارائۀ ایده‌های هوشمندانه برای چگونگی نوشتن، نحوۀ غلبه بر ترس‌ها و راه‌های رهایی از آن به کمک مکتوب کردن، مواجهۀ درست با شرایط بحرانی و نحوۀ نگارش برای گذار از آن‌ها، روشن کردن مسیر حرکت از طریق مکتوب کردن و با تمرکز روزانه بر نتایج.

در این کتاب از داستان کسانی سخن گفته‌شده است که دست‌نوشته‌های پیشین خود را به صورت اتفاقی پیدا می‌کنند و از عملی شدن عینی خواسته‌هایشان در زندگی حیرت می‌کنند، کسانی که آرزوهایشان را با جزئیات تمام می‌نویسند و منتظر به وقوع پیوستن آن‌ها می‌شوند و روزی به خود می‌آیند و زندگی‌شان را سرشار از آنچه نوشته بودند، می‌بینند.

کسانی که برای گفتگو با خداوند دست‌به‌قلم می‌شود و در یک حالت معنوی برای مکتوب کردن، آرامش و توفیق پیدا می‌کنند. افرادی که در بحران مشکلات، تنها چارۀ نظم بخشیدن به زندگی‌شان را نوشتن می‌یابند و تغییراتی اساسی در زندگی و افکار خود ایجاد می‌کنند.

ذهن خواننده با داستان‌های متعدد کتاب بمباران می‌شود. روایت داستان‌هایی تأمل‌برانگیز که می‌تواند بارها در زندگی روزمره تمامی افراد اتفاق بیفتد.

با خواندن کتاب و عمل به تمرینات موجود در آن، خواننده به ابزاری برای مکتوب کردن خواسته‌هایش مجهز می‌شود و از این رهگذر، می‌تواند شاهد تحقق اهداف مکتوب شده، در زندگی‌اش باشد.

نسخه فارسی این کتاب این کتاب با ترجمۀ خوب محمد گذرآبادی توسط نشر رسا منتشر شده است.

 

کلاس آنلاین نویسندگی | بزرگ‌ترین دورۀ نویسندگی در ایران

مقالات تازه: