این روش خلاقانه باعث شد تا نوشتن را به کار اصلی خودم تبدیل کنم:

دوره آنلاین نویسنده کارآفرین

پاییز و زمستان سال ۹۴ را هرگز فراموش نمی‌کنم. چون هر وقت توان انجام کاری را در خودم نمی‌بینم با یادآوری آن روزها اعتماد به نفسم را بازمی‌یابم.

می‌خواهم کمی از ماجرای خودم را برای شما تعریف کنم. شاید شما در موقعیت قبلی من باشید و با خواندن این سطرها ایده‌هایی در ذهنتان شکل بگیرد.

آن موقع سؤالی کلیدی و واضح داشتم که در تمام پیاده‌روی‌های طولانی‌ام به آن فکر می‌کردم: «آیا ممکن است، روزی، بدون حضور فیزیکی در یک شرکت یا سازمان، و بدون تلاش برای جذب سرمایه و بودجه از جایی، خودم بتوانم هر روز از طریق اینترنت درآمد داشته باشم؟»

جواب من در آن موقع: «نه، این کار ممکن نیست، لااقل به این زودی‌ها ممکن نیست.» از وعده‌های زود پولدار شدن در اینترنت مطلع بودم. ولی دلم نمی‌خواست برای رسیدن به درآمد مطلوبم به هر روشی متوسل شوم. چند روز پیش دوستی می‌گفت: «فلانی با دروغ گفتن به این پول و پله رسیده، من آدم دروغ گفتن نیستم، واسه همین هیچوقت پولدار نمی‌شم.» من گفتم: بهتره یکی دو کلمه به جملۀ خودت اضافه کنی، بگو «من چون دروغ نمی‌گم هیچوقت مثل فلانی پولدار نمی‌شم؛ البته ممکنه پولدار بشم، اما با یک روش درست.» اینجوری راه خودت را سد نمی‌کنی.
پول درآوردن یک چیز است، پول درآوردن از کار درستی که دوست داری و انجام آن برایت راحت است یک چیز دیگر.

برگردم به سال ۹۴: بالاخره سایت خودم را در بهمن ماه آن سال راه‌اندازی کردم. همین کار ساده برایم بی‌نهایت سخت به‌نظر می‌رسید، حتا یکی دوبار برای نوشتن پست سایت اشکم درآمد. چون واقعاً نمی‌دانستم توی سایت چی باید نوشت. و اصلاً وبلاگ‌نویسی فایده‌ای دارد یا نه. هر چند پیش از آن تجربۀ کار مطبوعاتی داشتم.

بگذارید اعتراف کنم: حتا ذره‌ای باور نداشتم که کار سایت بتواند به درآمد برسد. «یعنی چی؟ مگر ممکن است کسی پول بی‌زبانش را اینترنتی به حساب من بریزد.»
اما در کمال ناباوری کم‌تر از دو سال بعد از آن تاریخ به درآمد رسیدم. آموختم که چگونه می‌توان با ترکیب درست نویسندگی و کسب‌وکار زودتر و بهتر از حد تصور در اینترنت به درآمد رسید. از این مهم‌تر: این درآمد از راهی حاصل می‌شود که بیشترین رضایت خاطر مشتریان را به همراه دارد.
اکنون که در حال نوشتن این سطرها هستم ساعت از نه شب گذشته و همزمان سه پیامک تازه از بانک برایم آمده، هر سه مبالغی است که به خاطر فروش محصولات و دوره‌هایم در سایت به حسابم آمده. برخی روزها بیش از ۱۰۰ پیامک واریز بانک دارم. این‌ها را نمی‌گویم که مانند بعضی دوره‌ها وعدۀ یک‌شبه پولدار شدن بدهم. من «میانبرفروش» نیستم و اعتبار خودم را با وعده‌های پوچ خراب نمی‌کنم. استاد خردمندی در هنرهای رزمی می‌گوید: «کسی که از او یاد می‌گیری از چیزی که یادت می‌‌دهد مهم‌تر است.» من کسی هستم که این راه را رفته‌ام، راه تبدیل شدن به یک «نویسنده-کارآفرین» را. دستاوردم پیش چشم شماست. در سایت‌هایم و صفحاتم در رسانه‌های اجتماعی. میلیون‌ها کلمه نوشته‌ام و صدها ساعت ویدیو و پادکست اجرا کرده‌ام. چند صد هزار نظر مردم دربارۀ آنچه عرضه‌ کرده‌ام می‌تواند نتیجۀ کارم را نشان بدهد. من در حوزه‌هایی درآمد داشته‌ام که هیچ نوع جذابیت بازاری برای مردم ندارد، در موضوعی فرهنگی توانسته‌ام حداقل ۲۰ برابر فعالان حوزۀ کاری خودم درآمد داشته‌ باشم.

اگر می‌خواهید به یک «نویسنده-کارآفرین» تبدیل شوید. برنامه‌‌ای روزانه و منظم برای تولید و انتشار و ترویج محتوایتان داشته باشید. روی یک حوزۀ خاص تمرکز کنید و نگذارید هیچ چیزی مانع پیش‌روی شما شود.

اما پیشنهاد من:

حدود سه سال است که به دورۀ «نویسنده-کارآفرین» می‌اندیشم. چون دلم می‌خواهد این دوره کامل‌ترین دورۀ من در این زمینه باشد. اکنون وقت آن رسیده که از این دوره رونمایی کنم.

در این دوره فقط از روش‌هایی می‌گویم که در عمل آزموده‌ام. اگر در این دوره به شکل قاطعانه و محکم اقداماتی را به شما پیشنهاد می‌دهم، به این دلیل است که من به تاثیر واقعی آنچه می‌گویم باوری خدشه‌ناپذیر دارم. شما اینجا حرف‌های آدمی را نخواهید شنید که با مطالب ترجمه‌‌شده و آزموده نشده ذهن شما را منحرف کند و عمر و پولتان را هدر بدهد. خودم را متعهد کرده‌ام با صدها مثال و نمونه از چیزهایی بگویم که در این زمان و در این سرزمین نتیجه‌ای مثبت و روشن دارد. یادآوری می‌کنم: من میانبرفروش نیستم. اگر واقعا از پرسه‌‌های بیهوده و سروسامان نگرفتن کارهایتان خسته شده‌اید با اطمینان از شما دعوت می‌کنم به دورۀ «نویسنده-کارآفرین» بپیوندید.

دوره نویسنده-کارآفرین

دورۀ آنلاین «نویسنده-کارآفرین»

نوشتن+کسب‌وکار=زندگی خلاقانه

اغلب افراد نمی‌توانند بر پایه ذوق و علاقۀ خودشان کسب‌وکار پررونقی بسازند، دورۀ «نویسنده-کارآفرین» به شما می‌آموزد که کسب‌وکار خلاقانۀ خودتان را بر پایۀ تولید محتوا بسازید. دستاورد چنین کاری این است که گمان نمی‌کنید عمر و انرژی شما در راه بیهوده‌ای تباه شده.

در این دوره به شما جدولی ساده می‌دهیم که با آن می‌توانید هر روز به مهم‌ترین کارهایتان برسید. پس از مدتی خواهید دید که چقدر حس بهتری به خودتان دارید، چون دیگر به خاطر انجام ندادن کارهای مهم و ضروری خودتان را سرزنش نمی‌کنید.

در دورۀ نویسنده کارآفرین زیر بار آموزش‌های ضد و نقیض کلافه نمی‌شوید. شفاف و ساده، حجم مناسبی از آموزش را اختیار شما قرار می‌دهیم. این سبب می‌شود با نظم ذهنی و آرامش بیشتری از عملی شدن آنچه می‌آموزید لذت ببرید.

با شرکت در دورۀ نویسنده-کارآفرین عضو اینستاگرام خصوصی دوره می‌شوید و هر ماه در جلسۀ دو ساعتۀ پرسش و پاسخ شرکت خواهید داشت. در این جلسات به تمام سوالات شما پاسخ داده می‌شود. می‌توانید مشکلاتتان را حل کنید. با شرکت در این جلسات همیشه خیالتان راحت خواهد بود که سوالاتتان بی‌پاسخ نمی‌ماند.

در این دوره با کتاب‌های بسیار زیادی آشنا خواهید شد، کتاب‌هایی که هر نویسنده-کارفرینی باید با آن‌ها آشنا شود. با خواندن کتاب‌هایی که کم‌تر دیده و خوانده شده‌اند می‌توانید حرف‌های تازه‌ای برای گفتن داشته باشید. این به شما اعتماد به نفس انجام کارهای تازه می‌دهد.

در دورۀ نویسنده-کارآفرین از سختی‌هایی که پیش روی شما قرار می‌گیرد می‌کاهیم. با آموزش‌هایی هدفمند کارهایی از قبیل طراحی سایت، طراحی گرافیک و جذب فالوور در اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی را برایتان راحت‌تر می‌کنیم. اینطوری با اعتماد به نفس بیشتری در اینترنت فعالیت می‌کنید.

برخی از سرفصل‌های دوره:

 • انتخاب موضوع تخصصی برای نوشتن
 • برنامه‌ای برای پیگیری روزانۀ اهداف
 • تکنیک‌های نگارش تجاری برای یک «نویسنده-کارآفرین»
 • ایده‌یابی برای تولید محتوا و تولید محصولات و خدمات آنلاین
 • از بین بردن کمالگرایی و ترس‌های رایج در مسیر تبدیل شدن به یک «نویسنده-کارآفرین»
 • سنجش موانع و فرصت‌های ایده‌های گوناگون برای ارائۀ کارهای خلاقانه در اینترنت
 • سیستمی برای یادگیری دقیق و درست به‌منظور تولید محصولات خلاقانه
 • ۳ کتابی که هر نویسنده-کارآفرینی باید ۱۰ بار بخواند
 • داستان‌سرایی برای برندسازی و بازاریابی
 • نگارش مقاله‌های سئومحور
 • شیوه‌های مناسب قیمت‌گذاری محصولات و خدمات آنلاین
 • نگارش متن‌های تبلیغاتی پرمخاطب و مؤثر
 • تکنیک‌های جدید بالابردن نرخ تبدیل-تبدیل مخاطب سرد به مشتری گرم
 • نگارش کتاب الکترونیکی برای جذب ترافیک
 • شیوه‌های نامه‌نگاری برای دست‌یافتن به مشتری‌ تازه
 • راه و روش آزمایش ایده‌ها در فضای اینترنت
 • تشکیل گروهی از همکاران خلاق و حرفه‌ای
 • شیوۀ درست خدمات‌رسانی به مشتری و فروش محصولات بیشتر به او
 • راه‌های اصولی تدوین دفترچه راهنما برای مشتری
 • سیستم‌سازی برای ساده‌کردن کارها
 • برگزاری وبینارهایی با ساختار معین و صحیح
 • راه‌وروش تبلیغات در وب و اینستاگرام
 • برنامه‌ای برای اضافه کردن نظرات مشتریان راضی به صفحات فروش
 • برنامه‌ای برای جذب مخاطب از طریق تعامل با پیج‌ها و سایت‌های پرمخاطب
 • و ده‌ها موضوع دیگر که بسیاری از آن‌ها با توجه به نیازها و درخواست‌های شما در طول دوره به آموز‌ش‌‌ها افزوده خواهد شد

این فهرست را به یاد داشته باشید، دربارۀ همۀ این‌ها در دورۀ «نویسنده-کارآفرین» مطالبی تازه و کاربردی خواهید شنید.

 این دوره برای چه افرادی مناسب است؟ 
ما هیچ اصراری نداریم همه در این دوره شرکت کنند، چون دلمان می‌خواهد همۀ افرادی که در این دوره هستند با نگرشی روشن و رضایت خاطر به سمت نتایج دلخواهشان حرکت کند. این دوره برای افرادی که به پیوند نویسندگی و خلاقیت و تجربۀ همزمان کسب و درآمد و کار خلاقانه علاقه دارند مناسب است. اگر می‌توانید متعهد شوید که هر روز حداقل یک ساعت برای یادگیری و نویسندگی و تولید محصول وقت بگذارید به ما بپیوندید. مهم‌‌ انگیزۀ شماست. بنابراین اگر آشنایی چندانی با فضای حرفه‌ای نوشتن و کسب‌وکار آنلاین ندارید نگران نباشید، در این دوره شرکت می‌کنید که همین مهارت‌ها را یاد بگیرید.

 نحوۀ اجرای این دوره:
این دوره شباهتی به سایر دوره‌های مدرسه نویسندگی ندارد.
در این دوره، شما هر هفته، روزهای دوشنبه یک یا دو فایل صوتی ۱۵ الی ۳۰ دقیقه‌ای دریافت خواهید کرد. علاوه بر این همراه با برخی فایل‌ها جزوه‌ای نیز ارسال خواهد شد. شما هر فایل را با دقت خواهید شنید.

فایل‌ها در سایت اختصاصی و خصوصی دوره در اختیار شما قرار خواهد گرفت. و برای همیشه در دسترس شما خواهد بود. ضمنا شما پس از دوره نیز بدون نیاز به ثبت‌نام مجدد به آموزش‌های مکمل و جدید دوره دسترسی خواهید داشت.

ویژه: برخی از این فایل‌ها توسط مدرسان مهمانی که از افراد شاخص حوزۀ نویسندگی و کسب‌وکار هستند ارائه خواهد شد.
برای شرکت در این دوره باید عضو اینستاگرام باشید، چون اطلاع‌رسانی‌های مربوط به دوره از طریق پیج خصوصی دوره صورت می‌گیرد.
هر سؤالی که در اثر شنیدن فایل‌ها در ذهنتان شکل گرفت می‌توانید در جلساتی که به طور رایگان و برای پشتیبانی دوره برگزار می‌شود طرح کنید. این جلسات در اینستاگرام خصوصی دوره برگزار می‌شود تا دسترسی راحت‌تر به آن داشته باشید.
پس شما در این دوره به هیچ عنوان نگران روز و ساعت برگزاری جلسات نخواهید بود، چون شکل این دوره به کلی متفاوت است.

تاریخ شروع دوره: از هر زمان که بخواهید می‌توانید این دوره را شروع کنید.

مدت زمان برگزاری دوره: ۴ ماه

هر چقدر زودتر ثبت‌نام کنید به نفع شما خواهد بود، چون هم از تخفیف ویژه بهره‌مند می‌شوید و هم پیش از آغاز رسمی پیش‌نیازهایی را برای بهتر نتیجه گرفتن از دوره دریافت خواهید کرد.

 شهریه دوره:

فعلاً با تخفیف ويژه فقط ۱۲۹۷۰۰۰ تومان

(یک میلیون و دویست و نود و هفت هزار تومان)

از اول پاییز امسال شهریه این دوره تا ۳ میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

 ضمانت:

من به شما تضمین می‌دهم اگر در دورۀ نویسنده-کارآفرین شرکت کنید، طی سال جاری، کسب‌وکار اینترنتی خودتان را راه‌اندازی خواهید کرد و در مسیر مورد علاقۀ خودتان قرار خواهید گرفت. اگر از نتایج به دست آمده راضی نبودید، من شهریه شما را به‌طور کامل برمی‌گردانم.
شاهین کلانتری
امضاء:

امضای شاهین کلانتری-ضمانت دورۀ نویسنده-کارآفرین

همین الان می‌توانید روی لینک زیر کلیک و ثبت‌نام خودتان را قطعی کنید:

ثبت‌نام

پس از کلیک روی دکمۀ ثبت‌نام چه اتفاقی می‌افتد؟

شما وارد صفحۀ ثبت‌ سفارش سایت مدرسه نویسندگی می‌شوید. نام و نام خانوادگی و شماره تماس و آدرس ایمیل خود را وارد می‌کنید و پس از آن از طریق زرین‌پال امکان پرداخت امن بانکی برای شما فراهم می‌شود. بلافاصله پس از پرداخت وجه، صفحه‌ای حاوی لینک ورود به پیج دوره برای شما باز می‌شود. پس از آن به دایرکت پیج پیام دهید و خودتان را معرفی کنید تا دسترسی شما تایید شود. حالا شما به طور رسمی وارد دوره شده‌اید و در جریان برنامه‌ها قرار می‌گیرید. در صورت بروز مشکل در هر یک از مراحل، با شماره‌ تلفنی که در صفحۀ ثبت‌ سفارش درج شده در تماس باشید، یا در همین صفحه پیام بگذارید، همکاران ما به طور مداوم در حال پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

به اشتراک بگذارید :

 1. سلام وقت تون بخیر
  خواستم ببینم اگه تو این دوره شرکت کنیم نیازی به دوره تولید محتوا نیست یا برای شروع کدوم بهتره چون من مدتهاست که دوست دارم یک کاری که تمام وقت من رو نگیره و از خونه هم امکان پذیر باشه انجام بدم.

  • سلام. وقت شما هم بخیر
   این دوره با تمام دوره‌های دیگه مدرسه نویسندگی متفاوت هست. هم از نظر شیوه اجرا و هم محتوا. بنابراین نمیشه گفت کدوم برای شروع بهتر هست. به اولویت خودتون بستگی داره. اطلاعات دور‌ها رو کامل مطالعه کنید تا در جریان جزئیات هر دو دوره قرار بگیرید.

 2. علی شنوایی قناد گفت:

  سلام شاهین جان. راستش من قبل از این که با این دوره آشنا شوم قصد داشتم در دوره کپی رایتینگ مدرسه نویسندگی شرکت کنم. می خواستم بدانم آیا دوره نویسنده کارآفرین تمام سرفصل های دوره کپی رایتینگ را نیز به طور کامل پوشش می دهد؟ یعنی نیاز نیست بعد از شرکت در این دوره، در آن دوره هم شرکت کنیم؟